Наши контакты:+380955075999
leshoz.org@gmail.com 

                                  

ЯК СОХНУТЬ РІЗНІ ПОРОДИ ДРОВ


Сирі поліна горять погано, тому купувати їх краще вже сухими. Якщо виявлено, що вони вологі, слід зайнятися їх сушінням. Все залежить від того, коли поліна були заготовлені. Дрова, заготовлені взимку, сохнуть 5-6, літні - до 10 місяців. Найдовше сохнуть лісоматеріали, заготовлені навесні або восени. Тільки що зрубане дерево має вологість 60-80%. Після того як видалять гілки, стовбури близько року просушують. За цей час вологість знижується до 40-50%.Матеріал стає легше, його вивозять з ділянок. На проммайданчику деревину пиляють на чурбакі, а потім колють. Дрова в дровітні обдуваются вітром, і вологість знижується до 35-45%. Це поліна природної вологості. Так їх називають тому, що для сушки не використовуються сушильні камери.

   Якщо порівняти хімічний склад різних сортів деревини, буде видно, що він приблизно однаковий. При спалюванні 1 кг дров різних порід виділяється тепло (ккал / кг): хвойні - 4560; змішані - 4510; листяні - 460. Для топки печей краще підходять листяні породи. Вони мають більш щільним структурною будовою. Це значно збільшує час горіння з постійно високою віддачею енергії. Береза ​​і осика Береза ​​добре горить, віддає багато тепла. При її спалюванні немає кіптяви. Осика при горінні видає приємний аромат, її використовують для топки лазні. Березові і осикові дрова сохнуть швидко, досить 3-6 міс.
   Якщо покласти трохи полін біля печі, вони підсохнуть за 1-2 тижні. Абрикос При горінні видає аромат мигдалю. Полум'я рівне, тріска і іскор немає. Сажа не утворюється. Заготовлені дрова досягають 20% вологості за 8 місяців. Дуб і сосна Деревина дуба при горінні видає аромат лісу. Дубові дрова купують для розпалювання камінів. Для банної печі частіше використовують сосну. При її спалюванні полум'я яскраве, але утворюється багато сажі. Дубові і соснові дрова сохнуть повільніше, ніж березові. У природних умовах знадобиться 8-12 місяців.

Джерело: https://stroy-banya.com/banshikam/skolko-sohnut-kolotye-drova.html