З настанням холодів кожен господар дачної ділянки замислюється про те, як швидко висушити дрова - березові і інших порід. Дощова погода не сприяє висиханню, а мокра деревина горить погано.
Важливо висушити дрова правильно, щоб вони віддали максимум тепла простору і не диміли. Як це зробити, і коли найкраще почати їх заготовляти? Як і де сушити дрова З початком осені гостро постає питання опалення будинку і лазні. Якщо заздалегідь не заготовити потрібну кількість дров, закупівля готових обійдеться дорого. Як правильно висушити березові дрова, щоб вони добре горіли? Для цього потрібно розпиляти і розколоти деревину на чурбакі шириною 15 см і довжиною не більше 40-45 см.
Після чого з них слід сформувати стіс під навісом і вкрити її брезентом. Якщо на вулиці висока вологість, рекомендується сушити дрова в будинку біля грубки. На замітку! Як визначити готовність матеріалу? Добре висушена поліно видає глухий звук при ударі об інше поліно. Також на ньому утворюються великі тріщини. Якщо дрова будуть сохнути в будинку, процес прискориться. Щоб забезпечити вентиляцію, слід правильно скласти чурбакі: чергуючи їх уздовж і поперек.
Як довго сушити дрова.
Як швидко висушити колоті березові дрова? Потрібно скласти невелику кількість чурбаков близько розтопленої печі, вже через тиждень вони будуть готові. Більш щільна деревина вимагає більше часу для висихання. Однак занадто близько до печі чурбакі складати не можна: вони можуть спалахнути. Не нехтуйте правилами пожежної безпеки! Як довго сохне деревина? Дровітні на вулиці висихають за 3 місяці. Для деревини необхідно створити сприятливі умови: дрова не повинні торкатися землі; необхідна хороша вентиляція.
Якщо чурбакі скласти прямо на землю, нижні ряди можуть загнити і запліснявіти. Тому дрова укладають на подстил: він вбереже від вологи і комах. Швидко висихає береза і осика. Сушити дуб або хвойні породи доведеться набагато довше. І все одно, сушка березових дров на вулиці займе не менше трьох місяців. Однак пересушувати чурбакі не можна: вони швидко згорають і не встигають віддати тепло приміщенню. Правильно висушене дерево зберігає вологість до 20%, рівномірно тліє і легко спалахує.
Заготовляти сировину для сушіння краще на початку літа, щоб вони встигли добре висушують. Для Київської області заготовку потрібно робити ранньою весною, інакше деревина не встигне просохнути.
дані взяті з джерела: https: //drovnica-spb.ru/blog/kak-bystro-vysushit-drova