Наши контакты:+380955075999
leshoz.org@gmail.com 

                                   Можливість доставки до вашого району уточнюйте при замовленні

Валерніана

переваги валеріанки при лікуванні захворювань

Валеріана, також відома як Valeriana officinalis, - це трав'яниста багаторічна рослина, яку протягом століть використовували завдяки її лікарським властивостям. Батьківщина рослини - Європа і деякі райони Азії, але нині вона широко культивується по всьому світу. Валеріана має цілу низку корисних властивостей, включно зі здатністю допомагати в разі тривоги, безсоння та інших захворювань.

 

Вирощування і збирання врожаю

 

Валеріана найкраще росте у вологому, добре дренованому ґрунті і в частковій тіні. Зазвичай її збирають восени, коли коріння рослини найбільш сильне. Корінь валеріани містить активні інгредієнти рослини, які збирають і сушать для використання в траволікуванні.

 

Хвороби, від яких допомагає

 

Валеріану зазвичай використовують для лікування тривожності та безсоння. Вважається, що вона діє завдяки підвищенню рівня гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК) у мозку, що допомагає зменшити занепокоєння і сприяє розслабленню. Також було доведено, що валеріана покращує якість сну і скорочує час, необхідний для засинання.

 

Крім використання як засобу для сну і лікування тривожності, валеріана також застосовується для лікування низки інших захворювань. Вважається, що вона має спазмолітичні властивості і використовується для полегшення менструальних спазмів, м'язових спазмів і проблем із травленням. Валеріана також може мати протизапальні властивості і була вивчена на предмет її здатності зменшувати запалення в організмі.

 

Використовувана частина

 

Частина рослини валеріани, яка використовується в лікарських цілях, - це корінь. Корінь збирають і сушать, а потім використовують для приготування чаїв, настоянок та інших трав'яних засобів.

 

Заварювання і настоювання

 

Корінь валеріани можна заварювати у вигляді чаю або настоювати в олії чи спирті. Щоб приготувати валеріановий чай, додайте одну-дві чайні ложки сушеного кореня валеріани в чашку гарячої води і дайте настоятися протягом п'яти-десяти хвилин. Отриманий чай можна підсолодити медом або іншими підсолоджувачами за бажанням.

 

Корінь валеріани також можна настоювати в олії або спирті для створення трав'яних ліків. Щоб приготувати настоянку валеріани, подрібніть свіжий або сушений корінь валеріани і помістіть його в банку з високоміцним спиртом, наприклад, горілкою або бренді. Залиште суміш на кілька тижнів, періодично струшуючи її, після чого процідіть тверді частинки і використовуйте отриману настоянку за потреби.

 

Запобіжні заходи

 

Хоча валеріана загалом вважається безпечною під час використання за призначенням, важливо зазначити, що в деяких людей вона може спричиняти побічні ефекти. До поширених побічних ефектів належать головний біль, запаморочення, розлад шлунка і сухість у роті. Деякі люди також можуть відчувати сонливість або порушення координації, тому після прийому валеріани слід утриматися від керування автомобілем або роботи з важкими механізмами.

 

Валеріана також може взаємодіяти з деякими ліками, включно з антидепресантами, седативними та протитривожними препаратами. Важливо проконсультуватися з лікарем перед застосуванням валеріани, якщо ви приймаєте будь-які ліки або маєте будь-які медичні показання.

 

Висновок

 

Валеріана - це універсальна трава, що має цілу низку корисних властивостей. Зазвичай її збирають восени, коли коріння рослини найсильніше, і корінь використовують для приготування чаїв, настоянок та інших трав'яних засобів. Валеріану зазвичай використовують для лікування тривожності та безсоння, але вона також може бути корисною в разі менструальних спазмів, м'язових спазмів і проблем із травленням. Хоча валеріана, як правило, вважається безпечною під час використання за призначенням, важливо проконсультуватися з медичним працівником перед застосуванням валеріани, якщо ви приймаєте будь-які ліки або маєте будь-які захворювання.