Наши контакты:+380955075999
leshoz.org@gmail.com 

                                   Можливість доставки до вашого району уточнюйте при замовленні

Шипшина

Шипшина - це плоди рослини троянди, які відомі своїми численними корисними властивостями. Ці невеликі червоні плоди ростуть на рослині дикої троянди і широко поширені в багатьох частинах світу, включно з Європою, Азією та Північною Америкою. Шипшину використовували протягом багатьох століть завдяки своїм лікувальним властивостям, і сьогодні вона, як і раніше, популярна завдяки високому вмісту антиоксидантів і вітаміну С.

 

У цій статті ми обговоримо, де росте шипшина, коли її збирати, її корисні властивості, які частини рослини використовують і як її заварювати або настоювати.

 

Де росте шипшина?

 

Шипшина - це плід рослини троянди, і росте вона на дикій троянді. Дикі троянди ростуть у багатьох частинах світу, їх можна зустріти в Європі, Азії та Північній Америці. У Північній Америці дика троянда зазвичай зустрічається в Канаді та на півночі Сполучених Штатів.

 

Дикі троянди - витривалі рослини, які можуть рости в найрізноманітніших місцях проживання, включно з полями, луками і лісами. Вони віддають перевагу добре дренованим ґрунтам і повному сонячному світлу, але можуть рости і в частковій тіні.

 

Коли збирати шипшину?

 

Найкращий час для збору шипшини - кінець літа або початок осені, коли плоди повністю дозріли. Плоди мають бути пружними та пухкими, а також мати насичений червоний колір. Якщо плоди ще зелені, вони ще не дозріли, і збирати їх не слід.

 

Важливо збирати шипшину в потрібний час, бо після збору вона швидко псується. Якщо плоди не використати або не зберегти протягом кількох днів, вони можуть запліснявіти або почати гнити.

 

Користь шипшини для здоров'я

 

Шипшина багата на антиоксиданти і вітамін С, що робить її популярним природним засобом для лікування різних захворювань. Деякі з корисних властивостей шипшини включають:

 

Підвищення імунітету: Шипшина багата на вітамін С, який необхідний для здорової імунної системи. Вітамін С допомагає боротися з інфекціями і хворобами, підвищуючи вироблення білих кров'яних тілець.

 

Зниження запалення: Шипшина містить сполуки, що мають протизапальні властивості, які допомагають зменшити біль і набряки в організмі.

 

Захист від раку: Шипшина багата на антиоксиданти, які можуть допомогти захистити організм від раку, нейтралізуючи вільні радикали.

 

Поліпшення травлення: Шипшина містить клітковину, яка допомагає поліпшити травлення і запобігти закрепам.

 

Зміцнення кісток: Шипшина багата на вітамін С та інші поживні речовини, які необхідні для здорових кісток. Вони можуть допомогти запобігти остеопорозу та іншим захворюванням, пов'язаним із кістками.

 

Яка частина рослини використовується?

 

Найбільш часто використовуваною частиною рослини троянди є плоди або шипшина. Шипшина - це м'ясистий, круглий плід, який розвивається після цвітіння троянди. У плодах міститься насіння рослини, яке можна використовувати для вирощування нових троянд.

 

Шипшину можна збирати як з диких, так і з культурних рослин троянд. Дику шипшину зазвичай вважають потужнішою, ніж культивовану, оскільки вона росте в природному середовищі й не піддається впливу пестицидів та інших хімікатів.

 

Як заварювати або настоювати шипшину?

 

Шипшину можна заварювати або настоювати різними способами. Одним із найпопулярніших способів використання шипшини є приготування чаю. Щоб приготувати чай із шипшини, виконайте такі дії:

 

Промийте шипшину в холодній воді, щоб видалити бруд і сміття.

 

Помістіть шипшину в чайник для заварювання або ситечко для чаю.

 

Доведіть воду до кипіння і залийте шипшину.

 

Настоюйте чай протягом 10-15 хвилин.

 

Процідіть чай і підсолодіть медом або цукром за бажанням.