Наши контакты:+380955075999
leshoz.org@gmail.com 

                                   Можливість доставки до вашого району уточнюйте при замовленні

Чебрець

ВИКОРИСТАННЯ ТРАВИ ЧЕБРЕЦЬ У ЛІКУВАЛЬНИХ ЦІЛЯХ

Тим'ян (Чебрець) - це трава, яку широко культивують і використовують протягом століть у багатьох частинах світу. Це багаторічна трава з дрібним сіро-зеленим листям і білими або бузковими квітами, що виростає до одного-двох футів у висоту.

Чебрець родом з Європи, Північної Африки та Середземномор'я, його можна зустріти в дикому вигляді в багатьох частинах світу. Це витривала рослина, яка може рости в різних кліматичних умовах, включно зі спекотними та сухими, і її часто використовують у садах як декоративну рослину.

Протягом усієї історії чебрець використовували в медичних цілях для лікування різних захворювань. Він має антисептичні та протигрибкові властивості і, як вважають, допомагає боротися із застудою і болем у горлі, сприяє травленню і покращує кровообіг. Вважається, що він також має антибактеріальні та спазмолітичні властивості, які допомагають зняти м'язові спазми і зменшити запалення.

Чебрець можна використовувати різними способами. Його можна додавати в їжу як спецію, заварювати в гарячій воді та пити як чай, робити настій або настоянку, яку можна приймати всередину. Його також можна втирати безпосередньо в шкіру для надання їй антисептичних властивостей.

Чебрець слід збирати під час цвітіння, зазвичай у травні або червні. Листя і квіти слід акуратно зрізати, уникаючи основних стебел, і ретельно висушити в тіні. Після сушіння листя і квіти можна зберігати в герметичному контейнері для подальшого використання.

Під час використання чебрецю в кулінарії найкраще додавати його ближче до кінця приготування, оскільки його аромат легко втрачається під час сильного нагрівання. Він добре поєднується з багатьма стравами, як-от смажені овочі, бобові, супи й тушковані страви, і особливо популярний у середземноморській кухні. 

На закінчення можна сказати, що чебрець - це трава з безліччю застосувань і переваг. Його легко вирощувати, легко збирати, легко використовувати в кулінарії та медицині. Крім того, це універсальна трава, яку можна використовувати в багатьох стравах, що робить її чудовим доповненням до будь-якої кухні.