Наши контакты:+380955075999
leshoz.org@gmail.com 

                                   Можливість доставки до вашого району уточнюйте при замовленні

ЯК ПОРАХУВАТИ КУБАТУРУ ДРОВ


    Для початку перед покупкою дров слід уточнити всі деталі у продавця: довжину і діаметр, які породи там будуть, в якому вигляді возять (насипом або складеним) і чи застосовують коефіцієнт. Давайте розберемо вимоги які повинні бути дрова їх розміри і що допускається в дрова, згідно з ДСТУ 324388( ДЕРЖСТАНДАРТ для СРСР але досі на нього посилаються при тендерних закупівлях на території України) Розміри дров встановлюють: по довжині - 0,25; 0,33; 0,50; 0,75; 1,00 м; за товщиною – від 3 см і більше. Ядрова та заболонна гнилі допускаються розміром не більше 65% площі торця. Кількість дров із гниллю від 30 до 65% площі торця має перевищувати 20% обсягу партії, а за використанні дров на підприємствах допускається до 40% обсягу партії. 

  Тобто тепер ми з'ясували, що в дрова допускається гниль і гілки від 3 см і допускаються не в малих обсягах до 20%, а на підприємствах до 40%, давайте обговоримо це з обох боків з боку покупця та з боку продавця. Покупець має право вимагати щоб йому привезли дрова в кубах, а не в складометрах, тобто із застосуванням коефіцієнта 0,7 або 0,64 (таблиця буде наприкінці статті), але він також повинен розуміти, що йому можуть привезти гілки від 3 см і трухляві. гнилі дрова близько 20%.
Продавець також повинен спиратися на ДСТУ та не везти одну гниль та гілки. Але багатьох споживачів це не влаштовує, про те, що при замовленні дров їм привезуть "багато", але якість буде сумнівна, тому багато продавців і ми в тому числі промовляємо з кожним клієнтом 2 варіанти доставки: в кубах із застосуванням коефіцієнта і в складометрах. Ціна буде відрізнятися, але якщо ви замовляєте в кубах перегляньте, що туди допускається і чи влаштовує вас це, якщо ви замовляєте в складометрах, то знову таки слід проговорити з продавцем про те, що коефіцієнт застосовуватися не буде, але діаметр повинен бути не від 3, а хоча б від 10 і гнилі і рухи має бути не більше 5%, якщо її виключити це будуть дрова добірні і ціна на них буде вже інший. Тому необхідно все промовляти перед поставкою і якщо вам необхідні дрова з мінімальною кількістю трухи і без гілок, то краще це обговорити до поставки, як правило компроміс досягається на тому, що продавець привозить все без трухи і без гілок, але й не застосовує коефіцієнт.