Наши контакты:+380955075999
leshoz.org@gmail.com 

                                   Можливість доставки до вашого району уточнюйте при замовленні

ЯК ПРАВИЛЬНО СУШИТИ ДРОВА?


ЯК ПРАВИЛЬНО сушити ДРОВА? СКІЛЬКИ ЧАСУ ПОСЯДЕ СУШКА? ДЕ сушити? Як правило, колоті дрова продаються відразу після рубки і мають високий відсоток вологості. Їх не можна використовувати в печі або каміні: вони погано горять, не дають багато спека. Перед застосуванням паливо потрібно просушити. СКІЛЬКИ ЧАСУ ПОСЯДЕ СУШКА? Все залежить від породи дерева і розміру. Дрова з берези або осики сохнуть швидше, з дуба або сосни - повільніше. Розпиляні колоди доведеться зберігати не менше року, а обріз можна використовувати вже кілька днів. Стандартні дрова добре просушать через 3-6 місяців. Де сушити?


Просушують паливо під час зберігання, тому, підбираючи місце для складування дерева, врахуйте декілька чинників: Стіс повинна знаходитися за межами будинку. В іншому випадку в житлових кімнатах можуть з'явитися терміти або цвіль. Деревину можна розміщувати під відкритим небом: якщо в сараї немає місця, спорудити навіс - досить великий, щоб дощ не доходив до палива. Опади під час сушіння протипоказані. Розміщувати колоті дрова на землі або голом бетоні не варто. Залишайте настил - навіть кілька дощок вбережуть деревину від комах, плісняви ​​та гнилі. В іншому випадку нижні ряди можуть загнити.

Не варто сушити дерево поруч з піччю. Цим способом іноді користуються взимку, в період морозів, але такий метод експрес-просушування пожароопасен: будь-яка іскра може стати причиною пожежі. Як сушити? Отже, переходимо до головного питання - як правильно сушити дрова. Ніяких особливих заходів для цього проводити не потрібно. Секрет простий - досить правильно їх скласти

Перед складуванням багато радять залишити колоди під відкритим небом, в купі. Так дерево швидше підсохне під сонцем і на вітрі. Всього кілька тижнів - і дрова можна відправити в стіс. Складайте дрова так, щоб між ними залишався простір. Так ви забезпечите циркуляцію повітря, який і просушує деревину. Способів укладання багато: можна спорудити "будиночок", можна складати дрова вздовж і поперек. Склали? Тепер залишається чекати. Вже через кілька тижнів ви зможете використовувати паливо. Не можна складати дрова один на одного, без будь-якої системи.
Це сповільнить сушку і може привести до появи цвілі. Скласти таким чином дерево можна тільки в тому випадку, якщо воно вже було просушено. Але найкраще залишити його в "будиночку". Просушене дерево має великі тріщини і легко разрубается, а при ударі видає глухий звук. Врахуйте: пересушувати деревину не можна. Якщо з поліна піде вся волога, воно спалахне відразу і згорить занадто швидко, віддавши весь жар печі. Це може бути небезпечно для деяких топок і димоходів: через різницю температур на поверхні цегляної печі може утворитися тріщина, через яку буде виходити дим і чадний газ. Оптимальна вологість - 15-20%.

Цього рівня досить, щоб дерево легко спалахувало і горіло рівномірно, поступово віддаючи тепло печі. Врахуйте, що взимку дерево сохне погано. Ідеальний час покупки - літо. Купити дрова в Києві і зовсім краще пізньою весною: у вологому кліматі з великою кількістю опадів вони сохнуть куди довше.

дані взяті з джерела: https: //drovnica-spb.ru/blog/kak-pravilno-sushit-drova