Наши контакты:+380955075999
leshoz.org@gmail.com 

                                   Можливість доставки до вашого району уточнюйте при замовленні

СОСНОВА ДЕРЕВИНА (ХВОЙНА ПОРОДА)


 Сосна унікальна хвойна порода, ареал її зростання дуже великий і різноманітний, від північної півкулі до гірських тропічних і субтропічних поясів. Середня тривалість життя рослини 250 років. Характеристики відрізняються від місць зростання, але якщо усереднити то можна сказати, що висота її досягає 25-30 метрів, є випадки зростання і 50 метрів все залежить від клімату і грунту, коло стовбура біля сосни порядку одного метра. Сосна має велике значення в економіці, застосовується у будівництві, у виробництві меблів та в опаленні.

 Завдяки тому що час для того щоб використовувати сосну в промислових цілях потрібно небагато від 10 років, менше тільки павлония-порядка 5 років, то дубу, наприклад, необхідно від 50 років, до того ж дуб набагато вимогливіший до ареалу і клімату. Застосування сосни в будівництві, а саме дошки соснової як опалубка на даний момент є практично незамінним і найбільш бюджетним способом при будівництві, що дозволяє економити час та кошти.

 Також сосна застосовується при виробництві від меблів до піддонів, без яких зараз не обходиться жодне виробництво. Цей матеріал має ряд переваг перед іншими породами, а саме легко піддається обробці, так як ставиться до м'яких пород, що дозволяє скоротити відходи та виробляти дошку з “ювелірною” точністю не маючи дорогого обладнання, ну власне вартість на сам матеріал у рази нижча за інші породи. 

В опаленні сосна застосовується в промислових масштабах, як дров так і при виробництві тріски, пелет і брикетів для опалення. Соснові дрова застосовуються як бюджетний варіант опалення, особливо вони хороші в тих місцях, де необхідно різко підняти температуру, або нагріти воду. Також плюсом є ціна матеріалу та транспортування, перевозити соснові дрова дешевше за інших, тому що вони легші і в промислових масштабах це відіграє чималу роль. Обробка сосни на дрова також виграє у багатьох порід, тобто пиляти і рубати сосну набагато простіше, ніж тверді або листяні породи.Сохне дана порода дуже швидко як при камерному, так і при повітряно-атмосферному сушінні, що знову таки здешевлює виробництво дров перед використанням. Але є і мінуси, теплотворна здатність сосни близько 1700 кВт/год, наприклад у дуба 2100 кВт/год. Також до мінус можна віднести досить швидке перегорання, досить велику кількість виділення смол, що може призвести надалі до забивання димоходу. Ще завдяки сосні ми маємо такий камінь як бурштин, який особливо популярний у країнах сходу та азії та має досить високу вартість на цьому ринку.