Наши контакты:+380955075999
leshoz.org@gmail.com 

                                   Можливість доставки до вашого району уточнюйте при замовленні

Нагідки

Чорнобривці (Календула, нігтики) - це трав'яниста рослина сімейства складноцвітих (Compositae), яке включає понад 20 видів. Найпоширенішими є календула лікарська (Calendula officinalis), календула запашна (Calendula arvensis) і календула велика.

Чорнобривці ростуть майже у всіх країнах світу. Він віддає перевагу сонячним і теплим місцям, але може зустрічатися і в частковій тіні. Добре росте в будь-якому ґрунті, але особливо любить легкі та пухкі ґрунти.

Трава використовується в народній медицині для лікування різних захворювань. Чорнобривці - чудовий протизапальний і ранозагоювальний засіб. Його використовують для лікування виразок, шкірних захворювань, інфекцій і запалень.

У нагідок є унікальна властивість - вони сприяють регенерації тканин і позитивно впливають на відновлення шкіри.

Траву збирають влітку, коли рослина перебуває в повному цвітінні. Найкращий час для збору нагідок - ранній ранок або вечір, коли рослина найбільш насичена вологою.

Календулу використовують у різних формах - у вигляді настою, відвару, настоянки, мазі або олії.

Настій нагідок готують таким чином: 1 столову ложку сухої трави заливають 1 склянкою окропу і настоюють протягом 30 хвилин. Настій приймають всередину 3 рази на день за 30 хвилин до їди.

Відвар нагідок готують таким чином: 2 столові ложки сухої трави заливають 2 склянками окропу і варять на слабкому вогні 15 хвилин. Потім відвар настоюють протягом 30 хвилин і приймають всередину 3 рази на день за 30 хвилин до їди.

Настоянка нагідок готується таким чином: 1 столову ложку сухої трави заливають 0,5 склянки горілки і настоюють протягом 10 днів у темному місці. Настоянку приймають всередину 3 рази на день за 30 хвилин до їди.

Мазь із нагідок готується таким чином: 2 столові ложки сухої трави змішують з 1 столовою ложкою сала і настоюють протягом 2 годин на водяній бані. Потім мазь охолоджують і наносять на уражені ділянки.

Олію нагідок готують у такий спосіб: 1 столову ложку сухої трави змішують з 0,5 склянки оливкової олії і настоюють протягом 2 годин на водяній бані. Потім олію охолоджують і наносять на уражені ділянки.

Календула - дуже корисна й ефективна трава, яка справляє позитивний вплив на лікування різних захворювань.